امروزه شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام طرفداران بیشماری دارند و تقریبا همه ما حداقل یک اکانت در یکی از این شبکه‌های اجتماعی ساخته‌ایم. شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام برای دیده شدن انواع مشاغل و بازاریابی حرف اول را می‌زنند و می‌توانید با پیشرفت صفحه‌اتان شغلتان را به همگان معرفی کنید. اما در برخی صفحات پدیده‌ای به نام فالوور فیک وجود دارد که به پیشرفت پیج آسیب می‌زند و بهتر است پیجتان را از وجود اینگونه فالوور‌ها پاک کنید.

یکی از انواع راه‌های پیدا کردن و حذف کردن این فالوور‌ها،‌ ربات تشخیص فالوور فیک اینستاگرام است که به راحتی می‌توانید به اینگونه ربات‌ها دسترسی داشته باشید و پیج خود را از آسیب ناشی از فالوور فیک حفظ نمایید. در این از سایت fmifollow مقاله سعی داریم به بررسی روش‌های حذف فالوور فیک و ربات مخصوص اینکار بپردازیم.

فالوور فیک چیست و چرا به اکانت شما آسیب می‌زند؟

فالوور فیک چیست و چرا به اکانت شما آسیب می‌زند

فالوور فیک که به وسیله ربات تشخیص فالوور فیک اینستاگرام پیدا می‌شود در واقع اکانت‌هایی هستند که یک شخص واقعی در پشت این اکانت‌ها وجود ندارد و توسط شخص خاصی مدیریت نمی‌شوند. اینگونه اکانت‌ها گاهی اوقات توسط اشخاصی ساخته شده و بعد دیگر مورد استفاده قرار نگرفته‌اند. در برخی مواقع نیز توسط ربات‌ها و سیستم‌های کامپیوتری ساخته شده‌اند و نام و نشان درستی نیز ندارند.

اینگونه اکانت‌ها را می‌توانید از روی نام پیج تشخیص دهید. زیرا در اغلب موارد نام اینگونه پیج‌ها غیرعادی و به صورت حروف درهم ریخته و یا به صورت نامرتب است. اگر هم یک شخص آن را ساخته باشد این اکانت را با نام واقعی خودش نساخته است. از دیگر روش‌های تشخیص فالوور فیک به صورت چشمی و یا به وسیله ربات تشخیص فالوور فیک اینستاگرام این است که این پیج‌ها معمولا تعداد فالوور چندان بالایی ندارند و به دلیل نداشتن محتوا کسی‌ آن‌ها را فالو نمی‌کند و یا فالوور‌هایی دارند که آن‌ها هم فیک هستند و خریداری شده‌اند.

از دیگر راه‌های تشخیص می توان به تعداد و نحوه تولید محتوای پیج‌ها دقت کرد. اینگونه پیج‌ها یا پست خاصی ندارند و یا پست‌های آن‌ها کپی و بی کیفیت است و معمولا استوری ندارند و یا پست و استوری‌ های آن‌ها تکراری و نامرتبط می‌باشد. به این ترتیب می‌توانید متوجه شوید که این پیج‌ها فیک هستند و یک شخص واقعی پشت آن‌ها نیست.

یک پیج فیک می‌‌تواند بسیار برای پیج شما مضر باشد. اینگونه پیج‌ها با بالا بردن عدد فالوور به دیگران این تصور را می‌دهند که پیج شما مخاطبان زیادی دارد و محتوای شما مورد علاقه افراد بسیاری است که شما را فالو می‌کنند. اما در واقع این پیج‌های فیک که در میان فالوور‌های شما قرار دارند هیچ مشارکتی در پیج نخواهند داشت و تنها عدد فالوور را بالا می‌برند.

این اکانت‌ها پست‌هایتان را نگاه و لایک نمی‌کنند و استوری‌های شما را باز نمی‌کنند و به پیج شما سر نمی‌زنند. این وضعیت باعث می‌شود که بالا بودن عدد فالوور‌ها و پایین بودن مشارکت در پست‌ها و استوری‌ها با هم همخوانی نداشته باشد و اینستاگرام متوجه فیک بودن بخشی از فالوور‌های اینستاگرام شما بشود و در برخی مواقع اکانت شما را ببندد.

بهتر است این فالوور‌ها را از پیج خود حذف کنید و از مخاطبان خود بخواهید که در پیج شما فعالیت داشته باشند تا به عنوان فالوور فیک شناخته نشده و توسط روش‌های حذفی شما از پیج خارج نشوند. در ادامه به معرفی روش‌هایی برای شناسایی و حذف فالوور‌های فیک اینستاگرام می‌پردازیم.

حذف فالوور‌های فیک به وسیله ربات

حذف فالوور‌های فیک به وسیله ربات

از دیگر روش‌های تشخیص و حذف فالوور‌های فیک استفاده از ربات تشخیص فالوور فیک اینستاگرام است. این راه کار شما را بسیار آسان می‌کند و دیگر لازم نیست به صورت دستی تمام فالوور‌های خود را مورد بررسی قرار دهید. در این روش می‌توانید از انواع ربات تشخیص و سایت حذف فالوور فیک استفاده نمایید. اینگونه ربات‌ها برای پیج‌هایی با فالوور بالا بسیار مناسب هستند و از اتلاف وقت شما برای پاک کردن دستی فیک‌ها جلوگیری می‌کنند.

ربات کاربر مجازی

برای پاک کردن فالوور‌های فیک ابتدا باید به کمک ربات کاربر مجازی که یک ربات تشخیص فالوور فیک اینستاگرام است، لیست فالوور‌های خود را بررسی کنید. برای اینکار آیدی پیج خود را به ماکروی استخراج کننده ربات کاربر مجازی می‌دهید و این ربات مشخصات تمامی اکانت‌های فالوور شما را در قالب یک فایل اکسل درمی‌آورد.

در این فایل اکسل می‌توانید ویژگی‌های مدنظرتان برای فیک بودن یک اکانت مانند تعداد پست و عکس داشتن را فیلتر کنید. سپس اکانت‌هایی که فیلتر شده‌اند را توسط فایل اکسل به ماکروی بلاک کننده ربات کاربر مجازی بدهید تا در هر ساعت ۶۰ عدد از این اکانت‌ها را برایتان بلاک کند. با این روش دیگر لازم نیست که تک تک فالوور‌ها را نگاه کنید و پست و فالوور‌هایشان را ببینید و همچنین پس از یافتن اکانت‌ها لازم نیست به صورت دستی تک تک آن‌ها را بلاک کنید.

ربات اینبو

یکی دیگر از انواع ربات تشخیص فالوور فیک اینستاگرام ربات اینبو است که یک ربات ایرانی است. در این ربات امکانات ویژه‌ای جهت مدیریت پیجتان در اختیار شما قرار داده شده است. یکی از این امکانات استفاده از امکان تشخیص فالوور‌های فیک و سپس حذف آن‌هاست.

در این ربات ابتدا شما باید نام و آیدی صفحه‌اتان را به ربات بدهید و سپس ربات به وسیله الگوریتم‌های خود فالوور‌های شما را بررسی می‌کند. در این بررسی ربات تعداد فالوور‌ها را نمایش می‌دهد و همچنین تعداد فالوور‌هایی که از نظر ربات فیک بوده‌اند را نیز مشخص می‌کند. همچنین به وسیله همین ربات شما می‌توانید فالوور‌هایی که فیک تشخیص داده شده‌اند را حذف کنید و پیج خود را در امان نگه دارید.

ویژگی‌هایی که این ربات در جهت فیک بودن یک فالوور در نظر می‌گیرد عکس پروفایل آن اکانت، تعداد فالوور و فالووینگ و تعداد پست است. اگر پروفایلی عکس نداشته باشد این ربات متوجه شده و آن را جزو اکانت‌های فیک به شمار می‌آورد. همچنین اگر فالوور‌های یک پیج بسیار کم باشند نیز می‌تواند نشانی از فیک بودن پیج باشد.

علاوه بر آن اگر تعداد فالووینگ‌های یک پیج به خصوص نسبت به تعداد فالوور‌هایش بالا باشد این ربات پیج را فیک در نظر می‌گیرد. از روش‌های دیگر این ربات برای تشخیص فیک بودن پیج‌ها کم بودن تعداد پست‌ها و یا نداشتن هیچ پستی در پیج‌های مورد بررسی است.

امیدواریم از مطالعه این مطلب استفاده لازم را برده باشید همچنین شما می توانید برای خرید فالوور فیک ارزان و با کیفیت از طریق همین سایت اقدام به ثبت سفارشات خود فرمایید.