امروزه یکی از مهم‌ترین روش‌های بازاریابی و همچنین یکی از مهم‌ترین راه‌های ارتباط جمعی شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام هستند. شما در این شبکه‌ها می‌توانید با تولید محتوای جذاب مخاطبان زیادی را به خود جذب کنید و آن‌ها را در صفحه خود نگه دارید.

در برخی مواقع پیش می‌‌آید که در صفحات اینستاگرام پیج‌های فیکی دیده می‌شود. اینگونه پیج‌ها به پیشرفت پیج شما آسیب می‌زنند و بهتر است که صفحه خود را از وجود این پیج‌ها پاک کنید. تست فالوور فیک اینستاگرام روشی است که به شما کمک می‌کند اکانت‌های فیک صفحه خود را شناسایی کنید و آن‌ها را از بین ببرید. در این از سایت fmifollow مقاله سعی داریم به روش‌های شناسایی و پاک کردن این فالوور‌های فیک بپردازیم.

پاک کردن پیج از فالوور‌های فیک از طریق سایت

گاهی اوقات پیش می‌آید که برای تست فالوور فیک اینستاگرام دچار مشکل می‌شوید و نمی‌توانید به درستی این پیج‌ها را تشخیص دهید. بهتر است در این موقعیت از روش‌های کمکی برای تشخیص فیک‌ها در میان فالوور‌هایتان استفاده کنید تا پیج شما در بهترین حالت خود باشد.

یکی از راه‌های تشخیص فالوور فیک استفاده از سایت تشخیص فالوور فیک اینستاگرام و یا سایت فیک سنج است که به اینگونه سایت‌ها فیک سنج آنلاین نیز می‌گویند. در ادامه تعدادی از انواع سایت خارجی تشخیص فالوور فیک را معرفی خواهیم کرد.

سایت IGAuditor

سایت IGAuditor

این سایت یکی از انواع سایت‌های تشخیص فالوور فیک است که علاوه بر اینستاگرام می‌تواند فالوور‌های فیک یوتیوب و فیسبوک را نیز تشخیص دهد. در این سایت ابتدا نوع برنامه‌ای که قصد تشخیص فالوور فیک در آن را دارید انتخاب می‌کنید و سپس نام پیج را به برنامه می‌دهید. این سایت بهترین سایت تشخیص فالوور فیک می‌باشد.

پس از مشخص کردن نام پیج مورد نظر در سایت و بررسی این پیج توسط سایت اطلاعات کاملی از فالوور‌های پیج در اختیار سایت قرار می‌گیرد تا بتواند بر اساس الگوریتم‌های مخصوص فالوور‌های فیک را از واقعی تشخیص دهد و بتواند شما را از تعداد فیک‌های پیجتان مطلع سازد.

سایت FakeCheck

این سایت به طور مخصوص برای تشخیص فالوور‌های فیک در اینستاگرام توسعه یافته است و به کمک آن می‌توانید تعداد فالوور های فیک یک پیج را تشخیص دهید. ابتدا در این سایت وارد می‌شوید و در کادر قرار داده شده می‌توانید نام پیج مورد نظر را وارد کنید و این سایت اطلاعات کاملی از تعداد فالوور‌ها و تعدادی که فیک هستند در اختیار شما قرار می‌دهد.

پس از مشخص شدن تعداد فالوور‌های فیک می‌توانید به وسیله روش‌های دیگر اقدام به پاک کردن این تعداد فالوور فیک از پیجتان کنید تا کیفیت پیج بالاتر برود و تنها فالوور‌های واقعی در پیجتان باقی بمانند.

سایت FakeLike

این سایت نیز یکی دیگر از سایت‌های تست فالوور فیک اینستاگرام است به کمک آن می‌توانید فالوور‌های فیک صفحه‌اتان را تشخیص دهید. در این سایت ابتدا نام پیج را وارد کرده و آماری از وضعیت پیج به شما داده می‌شود. سپس تعداد فالوور‌های فیک از نسبت به کل فالوور‌ها از فالوور‌های واقعی جدا می‌شود و می‌توانید با روش‌های مختلف این پیج‌های فیک را در صفحه خود بیابید. با شناسایی فالوور‌های فیک می‌توانید برای حذف آن‌ها اقدام نمایید.

سایت Hype Auditor

سایت Hype Auditor

این سایت یکی از بهترین سایت‌های تشخیص فالوور فیک است که با قرار دادن آیدی پیجتان در قسمت مشخص شده در سایت می‌توانید متوجه شوید که چه تعداد از فالوور‌های شما در پیجتان فعالیت ندارند و فقط شما را فالو کرده‌اند. این پیج‌ها می‌توانند فیک باشند و اگر به حد مشخصی برسند به روند کاری پیج شما آسیب خواهند زد. این سایت می‌تواند به شما بگوید که با وجود این تعداد فالوور فیک در پیجتان آیا پیج دچار مشکل می‌شود یا خیر.

سایت Modash

سایت Modash

این سایت نیز یکی دیگر از انواع سایت‌های تشخیص فالوور فیک است که با دادن آیدی پیجتان به این سایت می‌توانید به طور دقیق فالوور‌هایی که از نظر سایت فیک بوده‌اند را پیدا کنید و به کمک سایت این فالوور‌ها را از پیجتان حذف نمایید. این ویژگی که به حذف کردن فیک‌ها کمک می‌کند از نکات مثبت این سایت است.

در برخی از سایت‌ها پس از پیدا کردن فالوور‌ها نمی‌توانید آن‌ها را دقیقا ببنید اما این سایت این امکان را به شما می‌دهد.

فالوور فیک چه ویژگی‌هایی دارد؟‌

برای تست فالوور فیک اینستاگرام ابتدا باید بدانید که فالوور فیک دقیقا به چه صفحاتی گفته می‌شود و این صفحات چگونه می‌توانند به پیشرفت پیج شما آسیب وارد کنند. صفحه فیک به صفحاتی گفته می‌شود که یک شخص حقیقی پشت آن‌ها وجود ندارد و این صفحات یکبار به وجود آمده و رها شده‌اند و یا پیج‌هایی هستند که اشخاصی آن‌ها را به نامی غیر از نام اصلی خود می‌سازند و از آن‌ها استفاده چندانی نمی‌کنند.

مشکل اصلی اینگونه صفحات این است که به دلیل وجود نداشتن یک شخص حقیقی در پشت صفحه عملا امکان تعامل و مشارکت با پیج شما را ندارند و هیچ عکس‌العملی از این پیج‌ها نخواهید دید. این پیج‌ها پست‌های شما را لایک نمی‌کنند و برای شما کامنت نمی‌گذارند. همچنین استوری‌های شما را نگاه نمی‌کنند و به صفحه اصلی پیج شما نیز سر نمی‌زنند.

نام پیج

نام پیج

از آنجایی که اکثر پیج‌های فیک توسط برخی ربات‌ها و یا سیستم‌های کامپیوتری ساخته می‌شوند و حتی سازنده آن‌ها یک شخص حقیقی نیست اینگونه اکانت‌ها در برخی مواقع نام‌های عجیب و غیرمعمول دارند. همچنین ممکن است نام این پیج‌ها عادی باشد اما اکانت‌های با نام‌های خارجی در یک پیج با محتوای فارسی دیده شوند و برعکس. اینگونه اکانت‌ها فیک هستند و از روی آیدی پیج به راحتی می‌توانید آن‌ها را تشخیص دهید.

تعداد فالوور

از دیگر راه‌ها برای تست فالوور فیک اینستاگرام نگاه کردن به تعداد فالوور‌های یک پیج است. اکثر پیج‌های فیک یا فالوور بسیار پایینی دارند و چون فیک هستند کسی آن‌ها را فالو نمی‌کند. حتی اگر نام و عکس یک شخص حقیقی بر روی آن‌ها باشد.

تاثیر فالوور فیک بر روند پیشرفت پیج

تست فالوور فیک اینستاگرام برای روند پیشرفت یک پیج بسیار مهم است. زیرا اگر فالوور‌های فیک در صفحه شما زیاد شوند به طور جدی به روند کاری پیج شما آسیب می‌زنند. بنابراین برای بالا بردن عدد فالوور پیجتان نباید فالوور فیک بخرید و یا آن‌ها را در پیج خود نگه دارید.

دلیل آسیب وارد کردن پیج‌های فیک به روند کاری پیج شما این است که این پیج‌ها با پست‌ها و استوری‌های شما تعاملی ندارند و واکنشی به فعالیت‌های شما نخواهند داشت. بنابراین اینستاگرام طبق الگوریتم‌های خود میزان فالوور و میزان مشارکت در پیجتان را مقایسه می‌کند و به این نتیجه می‌رسد که شما از ربات استفاده کرده‌اید و یا محتوای بی کیفیتی تولید می‌کنید. به این ترتیب اوضاع ممکن است تا بسته شدن پیج شما پیش برود.

بنابراین توجه داشته باشید که همواره با تولید محتوای جذاب و روش‌های درست جذب مخاطب تعداد فالوور‌های واقعی پیج خود را بالا ببرید و نرخ انگیجمنت پیج خود را بالا نگه دارید تا بتوانید بهتر از اینستاگرام کسب درآمد کنید.