ورود به اینستاگرام بدون کد امنیتی یکی از موضوعاتی است که بسیاری از کاربران این پلتفرم مجازی با آن درگیر هستند. یکی از اقدامات امنیتی اینستاگرام ارسال کد امنیتی 6 رقمی ‌برای ورود به حساب کاربری می‌باشد. اما اگر این کد امنیتی را دریافت نکردیم و یا به خط تلفن قبلی خود دسترسی نداشته باشیم، چه کار کنیم؟ در ادامه به شما نشان خواهیم داد که اگر در این موقعیت قرار گرفتیم، چگونه بدون وارد کردن کد امنیتی به حساب خود دسترسی داشته باشیم.  با ما در fmifollow همراه  شوید.

نحوه ورود به اینستاگرام بدون کد امنیتی

سه روش برای ورود به حساب کاربری بدون کد امنیتی وجود دارد که در ادامه به بررسی هر یک می‌پردازیم.

1. استفاده از گزینه Get Help Signing in

استفاده از گزینه Get Help Signing in

یکی از روش‌های موثر برای ورود به حساب کاربری اینستاگرام بدون کد امنیتی، استفاده از گزینه Get Help Signing in می‌باشد. این گزینه جهت تعویض رمز اینستاگرام در زمان عدم دریافت کد امنیتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای ورود به حساب کاربر بدون کد امنیتی همانند زیر عمل کنید.

 1. در ابتدا برنامه اینستاگرام خود را باز کنید و در صفحه لاگین Log in بر روی دکمه Get Help Signing In کلیک کنید.
 2. در گوشی‌های آیفون معمولا ابتدا باید رمز عبور و نام کاربری خود را وارد کنید و سپس روی Other Issues کلیک کنید تا گزینه Get Help Signing In به شما نمایش داده شود.
 3. در گوشی‌های اندروید نیز ابتدا باید گزینه Use Username or Email را انتخاب کنید تا این امکان برای شما فراهم شود. سپس ایمیل و نام کاربری خود را وارد نمایید.
 4. در این مرحله صفحه مربوط به حساب و نام کاربری باز می‌شود.
 5. در این صفحه باید Don’t Have Access to any of these  و یا Need more help را انتخاب نمایید.
 6. پس از انجام این مراحل شما می‌توانید به صورت ایمیل و یا SMS مشکل خود را به اینستاگرام ارسال نمایید.
 7. بعد از 2 الی 3 روز، اینستاگرام با درخواست اطلاعات و نام کاربری شما، لینکی را ارسال می‌کند تا از طریق آن بتوانید مشکل خود را حل کنید.

2. غیرفعال کردن گزینه احراز هویت دو عاملی

غیرفعال کردن گزینه احراز هویت دو عاملی

برای غیرفعال کردن گزینه احراز هویت دوعاملی باید شماره تلفن و ایمیلی که برای ارسال کد وارد کرده اید را در اختیار داشته باشید. به خاطر داشته باشید که این روش قبل از بروز مشکل کارایی دارد. برای غیرفعال کردن این گزینه، مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. برنامه اینستاگرام را باز کنید و وارد پروفایل خود شوید.
 2. وارد تنظیمات شوید و روی گزینه امنیت Security کلیک کنید.
 3. سپس گزینه احراز هویت دوعاملی و یا Two-factor authentication را انتخاب نمایید.
 4. شما در این مرحله می‌توانید احراز هویت دو عاملی خود را غیر فعال کنید. همچنین با انتخاب گزینه پیام متنی Text Message آن را غیر فعال کنید و یا شماره خود را تغییر دهید.

گزینه Trust This Device

نکته: اگر نمی‌خواهید احراز هویت دوعاملی خود را غیرفعال کنید و تنها می‌خواهید ارسال کد امنیتی را حذف کنید، می‌توانید از گزینه Trust This Device نیز استفاده کنید. این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که اینستاگرام دستگاه شما را دستگاهی امن بشناسد و با هر بار ورود از طریق این دستگاه، از شما کد امنیتی نخواهد.

3. فعال کردن کدهای پشتیبانی

فعال کردن کدهای پشتیبانی

شما با استفاده از کد پشتیبانی 8 رقمی ‌و یا کدهای بازیابی، بدون کد امنیتی به اینستاگرام خود وارد شوید. برای استفاده از این امکان، باید احراز هویت دوعاملی خود را فعال کنید. این روش نیز از بروز مشکلات عدم دریافت کد امنیتی در آینده جلوگیری می‌کند.

 

 1. وارد پروفایل حساب کاربری خود شوید.
 2. تنظیمات را انتخاب کنید.
 3. روی دکمه امنیت Security کلیک کنید.
 4. وارد گزینه احراز هویت دوعاملی Two-factor authentication شوید.
 5. بر روی گزینه آپشن‌های اضافی Additional Methods option کلیک کنید.
 6. سپس گزینه کدهای پشتیبانی Backup Codes کلیک کنید.
 7. در صفحه بعد، 5 کد به شما نشان داده می‌شود. شما با در دست داشتن این 5 کد می‌توانید در صورت عدم ارسال کد امنیتی، وارد حساب کاربری خود شوید.
 8. اگر قبلا از این کدها استفاده کرده اید، می‌توانید از گزینه Get New Codes کدهای بازیابی بیشتری دریافت کنید.
 9. این کدها را در جایی یادداشت و یا ذخیره کنید تا در صورت لزوم بتوانید از آنها استفاده کنید.

گزینه Get New Codes

ترفندهای اینستاگرامی‌ جهت ورود به اینستاگرام بدون کد امنیتی

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین پلتفرم‌ها در دنیای مجازی می‌باشد. این پلتفرم برای افزایش امنیت از ارسال کدهای امنیتی قبل از ورود به حساب کاربری استفاده می‌کند. اما گاهی ممکن است که شما این کد را دریافت نکنید. اگرچه راه حل‌هایی برای حل مشکل عدم ارسال کد امنیتی به موبایل وجود دارد. اما در این جا سعی شده تا روش‌هایی برای ورود به اینستاگرام بدون کد امنیتی ارائه شود. این روش‌ها در هنگام بروز مشکل و یا قبل از آن می‌توانند کمک کننده باشند.

روش‌هایی چون غیرفعال کردن احراز هویت دوعاملی، فعال کردن کدهای پشتیبانی و یا استفاده از گزینه Get Help Signing In  می‌توانند جهت رفع مشکل عدم دریافت کد امنیتی شما را یاری دهند. در این مقاله سعی شده با آموزش مرحله به مرحله این روش‌ها، شما را در حل این مشکل یاری دهیم.