یکی از اصلی ترین مسایل رشد پیج اینستاگرام داشتن تعداد زیادی فالوور فعال و واقعی است که با شما در تعامل باشند. اما عده ای گول تبلیغات و بدافزارها را خورده و برای پیج خود فالوور خریداری می کنند. غافل از اینکه انجام اینکار به شدت به پیج آنها آسیب زده و رتبه اینستاگرام آنها را پایین می آورد.

حذف فالوورهای فیک نرخ تعامل اینستاگرام شما را افزایش می دهد، حساب شما را قدرتمند می کند و شانس نمایش شما در اکسپلور اینستاگرام را تا حد زیادی افزایش می دهد، اما حل این مساله اگر تعداد فالوورهای فیک زیاد باشد، حذف و تشخیص آن مشکل است.اما ما در سایت fmifollow این مورد را برای شما تشریح می کنیم، اگر در بین فالوورهای خود افراد غیرفعال یا جعلی دارید، اکنون زمان حذف آنهاست. با ما همراه باشید تا شما را با روش های حذف فالوورهای فیک و غیر فعال اینستاگرام آشنا کنیم.

حذف فالوور های فیک به صورت دستی

علاوه بر استفاده از اپلیکیشن ها و نرم افزارها روش های دستی و معمولی هم وجود دارد که می توانید با انجام آنها فالوورهای جعلی خود را حذف کنید. یکی از معمول ترین راه‌ ها این است که فالوورهای غیرواقعی صفحه اینستاگرام خود را بدون هیچ ابزاری شناسایی کنید و سپس به صورت دستی آنها را از لیست فالوورهای خود حذف کنید. برای تشخیص فالوورهای جعلی هم می توانید به این موارد توجه کنید:

 • فالوورهای جعلی اغلب نام کاربری معنا داری ندارند
 • هیچ پست یا عکس پروفایلی ندارند
 • تعداد فالویینگ آنها بسیار بیشتر از تعداد فالوورهایشان است.

پس از تهیه لیست فالوورهای جعلی صفحه اینستاگرام خود برای حذف آنها می توانید اقدام کنید.

حذف فالوورهای جعلی اینستاگرام از طریق ربات ها و برنامه ها

حذف فالوورهای جعلی اینستاگرام از طریق برنامه ها و سایت ها

برای حذف دسته جمعی فالوور های فیک می توان از ربات ها و برنامه ها مختلف استفاده کنید. نمونه های خارجی و داخلی زیادی برای اینکار وجود دارد که معمولا عملکرد مشابهی دارند. این ربات ها و اپلیکیشن ها یک آمار تحلیلی از پیج اینستاگرام شما و نرخ تعامل فالوورهایتان را استخراج می کند.

در این آمار اکانت هایی که پست های شما لایک نمی کنند و کامنتی برایتان نمی گذارند یا به اصطلاح اکانت روح هستند و فعالیتی ندارند، به شما نشان داده می شود. اگر با الگوریتم اینستاگرام آشنا باشید، می‌دانید که نرخ IG شما نسبت لایک، کامنت، ذخیره و اشتراک‌گذاری پست ها و استوری های شما به تعداد کل فالوورها ضربدر 100 است. از سوی دیگر، بر اساس فعالیت‌ های شما در اینستا، نرخ تعامل و الگوریتمی که اپلیکیشن برای تعیین آن استفاده می‌ کند، با سایر کاربران متفاوت است.

این الگوریتم به فعالیت شما، حساب‌هایی که دنبال می‌کنید، پست‌هایی که دوست دارید و افرادی که شما را دنبال می‌کنند بستگی دارد. وقتی حساب شما پر از فالوورهای فیکی می شود که به هیچ وجه با هم تعامل ندارند، نرخ تعامل شما کاهش می یابد و این مساله به اینستاگرام ثابت می کند که پست های شما به اندازه کافی برای آنها جالب نیست. خوشبختانه، با استفاده از برنامه های فالوور فیک اینستاگرام، می توانید از شر این فالوورهای غیرفعال و جعلی خلاص شوید.

اپلیکیشن Ghost Unfollowers For Instagram & Fake I.G. Clean

اپلیکیشن Ghost Unfollowers For Instagram & Fake I.G. Clean

شما می توانید از این برنامه برای حذف تمام ربات های اینستاگرام که برایتان فالوور فیک می زنند در صفحه خود استفاده کنید. همچنین، این برنامه به شما امکان می دهد 100 پست اخیر خود را از نظر نرخ تعامل کنترل کنید تا رفتار فالوورهای خود را درک کرده و افرادی را که بیش از همه غیرفعال هستند شناسایی کنید. سپس، با استفاده از برنامه آنفالو انبوه که به شما این امکان را می دهد که حدود 60 فالوور جعلی را در هر ساعت آنفالو کنید، حساب اینستاگرام خود را پاکسازی کنید.
برای کار با اپلیکیشن حذف دسته جمعی فالوور فیک باید مراحل زیر را سپری کنید.

 1. اپلیکیشن Ghost Unfollowers For Instagram & Fake I.G. Clean را دانلود کنید
 2. در صفحه نخست آن اطلاعات پیج اینستاگرام و پسوردتان را وارد کنید
 3. در مرحله بعد منتظر آنالیز پیجتان بمانید
 4. این نرم افزار از چند بخش تشکیل شده لیست اول به اصطلاح آنفالو یاب است و افرادی که شمارا آنفالو کردن نشان می دهد که از همین جا شما هم می توانید آنها را آنفالو کنید
 5. بخش بعدی مربوط به Whitelist و فالوورهای فعال شماست که ازین طریق می توانید آنها را بشناسید
 6. مهمترین و کاربردی ترین قسمت اپلیکیشن Ghost Follower آن است که در این بخش کلیه فالورهای جعلی شناسایی می شوند و از همین طریق می توانید همه ی انها را بطور دسته جمعی در چند مرحله حذف کنید

اپلیکیشن Reports + Followers Analytics For Instagram (Mobile X)

اپلیکیشن Reports + Followers Analytics For Instagram (Mobile X)

این برنامه به شما کمک می کند تا فالوورهای فعال اینستاگرام خود را پیدا کرده و از دست فالوورهای جعلی خلاص شوید. با استفاده از نسخه رایگان آن، می توانید گزارش جامعی از عملکرد حساب اینستاگرام خود دریافت کنید و حتی ببینید چه کسی شما را آنفالو کرده است. آموزش افزایش نرخ تعامل با دنبال کنندگان ابزار عالی دیگری است که این برنامه به شما ارائه می دهد.

راهنمای کار با نرم افزار Reports + Followers Analytics For Instagram (Mobile X)

 1. اپلیکیشن را از اپ استور یا سایت های معتبر دانلود و نصب کنید
 2. اطلاعات پیج اینستاگرامتان را وار نمایید
 3. در این مرحله اپلیکشن شروع به آنالیز پیج شما میکند
 4. در صفحه اصلی امکان نمایش فالوورهای جدید و کسانی که شما آنفالو کرده اند وجود دارد
 5. نمایش لیست بهترین و فعالترین فالوورهای شما
 6. نمایش فالوورهای فیک و روح در صفحه شما و امکان حذف آنها
 7. علاوه بر این گزینه هایی جهت آنالیز پیج شما و ارسال پست های زمان بندی شده هم وجود دارد.

کلام آخر

شناسایی و حذف فالوورهای فیک در اینستاگرام همانطور که در این مقاله خواندید کار راحت و آسوده ای نیست و حتی در مواردی اگر از ابزارها و روش های نامعتبر استفاده کنید، امکان آسیب رسیدن به پیج شما و از دسترس خارج شدن اکانتتان برای همیشه وجود دارد.

پس در وهله اول سعی کنید هیچگاه فالوورهای جعلی خریداری نکنید و در مذحله بعد از همان ابتدا تاسیس پیج با تولید محتوا و تبلیغات در اینستاگرام، به صورت ارگانیک فالوورهای خود را افزایش دهید.